Zapalenie piersi-Jak je rozpoznać? Jak zaradzić?

Temat nie dotyczył mnie przy pierwszym dziecku,bo Ola szybko przeszła na butelkę. Pokarm mi szybko zanikł więc nie wiedziałam co to znaczy. Każdy opisując zapalenie piersi mówił,że ból jest okropny. Wiecie wyobraziłam sobie taki ból,że cała pierś boli,nie można się do niej dotknąć i jest twarda lub obrzmiała.

U mnie było trochę inaczej. Myślałam,że zaraziłam się od Oli. Ona zakatarzona,kichająca,kaszląca. Ja z objawami grypy,wszystkie kości i mięśnie mnie bolały,telepało mnie z zimna.Gorączka prawie 39 stopni. okropny ból głowy.
Wszystko to dopadło mnie w weekend i na dodatek ponad 140 km od domu. Byliśmy akurat u teściów. Pojechałam do apteki i kupiłam co mogłam na przeziębienie przy karmieniu piersi. Jednak w poniedziałek zadzwoniłam do swojej położnej. Opowiedziałam jej wszystkie objawy i dodatkowy ból z boku piersi. Ja myślałam,że może węzły chłonne. Ona od razu powiedziała,że to zapalenie piersi i powiedziała co robić.
Cztery kroki do tego,żeby pozbyć się zapalenia bez podawania antybiotyków:
1.Ciepły prysznic na pierś
2.Przystawiamy dziecko do jedzenia tak,żeby bródką „masowało” miejsce bolące
3.Okładamy zimną,rozbitą kapustą-liśćmi
4.Bierzemy Ibuprom 3 razy dziennie bez względu na to czy jest gorączka czy nie
Ibuprom działa przeciwzapalnie,przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jak zapobiegać takim sytuacjom?
Nie noście obcisłej bielizny z fiszbinami. Tak ja wiem,że staniki do karmienia nie są najpiękniejsze lecz można kupić jakiś ładny miękki. Karmcie na przemian oraz nie śpijcie tylko na jednym boku. Ja właśnie spałam od porodu prawie cały czas na jednym boku i kanalik się blokował.

Wpis nie jest poradą lekarską lecz przykładem,który może wam pomoże.

MamaOleńki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *