Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla maluszka ?


Na początku za wcześnie, na koniec za późno. To kiedy zacząć kompletować wyprawkę,żeby się wyrobić,ale też mieć czas? Teraz wszystko możemy dostać z dnia na dzień nawet nie wychodząc z domu.Lecz kwestia finansowa też odgrywa tutaj dużą rolę. Wyprawka dla maluszka jest bardzo kosztowna.Więc trzeba ją dobrze rozplanować.

W pierwszej ciąży nie kupowałam prawie nic. Czekałam na „ten” moment.Przecież dostanę wszystko w sklepie,a mam jeszcze czas.Tak sobie myślałam do czasu… do czasu kiedy trafiłam na porodówkę w 7 miesiącu ciąży. Kiedy miałam zaraz zobaczyć swoje dziecko, a Ja nic nie mam! Nic! Może jedne body w domu leżały kupione,gdzieś przypadkiem.
Kiedy chciałam coś kupować każdy z rodziny mówił „za wcześnie”,”nie zapeszaj”, „masz czas”.
I co? Nie zapeszyłam,a za wcześnie na porodówkę trafiłam.
Na szczęście wyszłam ze szpitala nadal z brzuszkiem,a wtedy wzięłam się za wyprawkę. Oczywiście też nie było to podejście profesjonalne, a dlaczego? Zaraz wszystkiego się dowiecie.

Kupowałam ubranka,owszem. Trochę dostałam od znajomej. Jedynym plusem tego pobytu w szpitalu było poznanie wreszcie płci dziecka.
Wiedziałam ,że będzie dziewczynka.Ubranka, akcesoria,rożki i inne pierdołki już miałam.

Rozglądałam się również za wózkiem,łóżeczkiem.Lecz nic z tych rzeczy nie kupiłam.”Kupię później”.
Tak… I  na świecie pojawiła się Ola,a wózka brak, łóżeczka brak.Wróciłam do domu ,a ja nic dalej nie miałam. Kupiłam wózek na szybko czego bardzo żałowałam.Nie był to wózek dla mnie. Nie był dobry.
Łóżeczko skręcone dwa miesiące po porodzie z racji przeprowadzki. Wszystko na opak.

Teraz będzie inaczej, nauczyłam się na swoich błędach i wiem,że nie słucham już rad „nie kupuj jeszcze to dopiero 4 miesiąc”, „to ci się przyda,a to nie”.
Ja wiem już co się przyda,z czego korzystałam. I teraz na etapie 16 tygodnia ciąży JUŻ kompletuję powoli wyprawkę. Powoli,dlatego,że nie znam jeszcze płci. Wybieram neutralne kolory ubranek czy dodatków.
Korzystam z wyprzedaży, które aktualnie trwają.
Wózek kupię już przed porodem!
Łóżeczko mam jako jedyną rzecz po Oli. Całą wyprawkę muszę skompletować od nowa.

Ale wiecie co? Lubię to i z chęcią to zrobię. Z wami! Teraz wpisy o wyprawce  będą się pojawiać również na moim blogu,więc zachęcam was do śledzenia szczególnie mamy,które są w ciąży po raz pierwszy.MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *