Co warto wiedzieć o turnusach rehabilitacyjnych?

Chcecie wybrać się z dzieckiem pierwszy raz na turnus rehabilitacyjny? Nie wiecie jak się za to zabrać i czego się spodziewać? Opiszę wam moją historię i „przygodę” z tym związaną.My na turnus wybrałyśmy się pierwszy raz w tym roku. Myślałam,że załatwienie pensjonatu oraz dofinansowania będzie wszystkim.Myliłam się,a dlaczego?

Dokumenty złożyłam dosyć późno bo pod koniec kwietnia. Od Stycznia były przyznawane dofinansowania więc ja byłam już jedną z ostatnich osób,które się po to zgłosiły. Dostałam pozytywne rozpatrzenie wniosku więc się cieszyłam.
Zaczęłam szukać ośrodka/pensjonatu na nasz wyjazd. Znalazłam,no marzenie chyba i za taką cenę?!
Wybrałam Dom wypoczynkowy „Maxim” w Łebie. Budynek wybudowany w 2011r. więc nowiuteńki, cała posesja ogrodzona,place zabaw dla dzieci,basen,zajęcia rehabilitacyjne.W dodatku dostałam domek w cenie pokoju. Czego chcieć więcej?
No właśnie wszystko okazało się na miejscu całkiem inne niż było przez internet i zmieniło się wszystko chociaż ustalane przez telefon było co innego.
Musicie się dopytywać jak będą serwowane śniadania i kolacje,bo tu w formie szwedzkiego stołu ok super.
Tylko przez tydzień jest non stop to samo czyli jajka w majonezie,sałatki z majonezem,pieczywo,wędlina,ser biały, dla dzieci tylko płatki na mleku i jogurt. Nie ma w ogóle urozmaicenia. W białym serze trafił mi się kawal plastiku,a wędlina… no cóż nieładnie napiszę trzeba ją po prostu obwąchiwać przed zjedzeniem. Kompot do obiadu trafił się zepsuty co może poskutkować na prawdę zatruciem.
Nie ma deserów/podwieczorków co u dzieci przydało by się. Sama kupuję Oli  codziennie podwieczorek. Chociaż mamy za to zapłacone.

Basen jest jeden malutki i dosyć głęboko dla dzieci,brodzik również jest lecz w brodziku leżą rzeczy do pływania zamiast wody.

Wiem,że na przyszły rok nie będę tak naiwna i łatwowierna co do zdjęć i rozmów telefonicznych. A na co zwracać szczególną uwagę przy takich wyjazdach?

5 ważnych punktów na co zwrócić szczególną uwagę:
1.Złóżcie sobie dokumenty już w Styczniu,żeby mieć więcej czasu na wybranie ośrodka
2.Wybierajcie ośrodek nie zawsze sugerując się zdjęciami ze strony czy kilkoma pozytywnymi opiniami
3.Czasem warto dopłacić więcej z własnej kieszeni i mieć lepsze warunki niż wybierać najtańszą opcję.
4.Uzgadniajcie warunki pobytu tylko i wyłącznie z właścicielami,ponieważ pracownicy często obiecują złote góry ,a okazuje się co innego.
5.Miejcie swoje zdanie i walczcie o swoje,bo nawet ten pobyt mnie tego nauczył.Wywalczenia o swoje.

MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *