Uwaga! Rodzeństwo!-Zazdrość Starszego Dziecka

 
Decydując się na rodzinę,większość z nas wyobraża sobie dzieci,męża,dom z ogrodem.Tak dzisiaj o tych dzieciach.Na pierwsze jakoś tak zawsze najłatwiej się zdecydować,a co później?

Boimy się,a to jeszcze nie czas,dziecko za małe na rodzeństwo,albo już za duże.Im starsze tym gorzej,bo dzieci do dobrego się przyzwyczajają.

Pamiętasz ten moment przyjścia na świat swojego maluszka? Baaa o co Ja pytam,jasne,że pamiętasz.Dbałaś,pielęgnowałaś i chciałaś dać gwiazdkę z nieba.Tak jest do tej pory.Takie nasze oczka w głowie.Wiadomo,chcemy,żeby miały to co najlepsze i to na co naprawdę zasługują.Tak,a do dobrego każdy szybko się przyzwyczaja.Co się dzieciom dziwić.
Kto byłby taki chętny,żeby rezygnować z najwspanialszych rarytasów,z prezentów od dziadków tylko dla siebie,z całej uwagi poświęconej przez rodziców tylko dla nas? Nikt 🙂
Więc dzieci tym bardziej boją się zmiany,wielkiej zmiany w ich życiu.Więc myśląc o kolejnym maluszku mamy obawy co do zachowania swojego pierwszego szkraba.
Czy nie będzie reagować histerycznie? Czy zaakceptuje małego człowieka w domu? Będzie się dzielić?

Ola ma 5 lat,ale na małe dzieci nie reaguje dobrze.Akceptuje jedno,naszego małego sąsiada.Tyle.
Na pytanie czy chciała by mieć rodzeństwo odpowiada NIE!
Jest zazdrosna,ale… nie o mamę. Nie,Ja mogę nosić dzieci,bawić się.Za to tatuś nie.

Kiedy jest najlepszy moment na drugie dziecko?
Nie ma dobrego czasu.Nie rozumiem kiedy ktoś mówi „Nie stać nas”, „Teraz praca”,”Niech pierwsze podrośnie”.
Zawsze znajdzie się jakaś wymówka. Nie stać nas? Z drugim dzieckiem jest łatwiej pod tym względem,że macie już ciuszki,wózek,łóżeczko. To o co chodzi?
Praca? Zawsze będzie ważna,lecz są urlopy macierzyńskie,wychowawcze,prace można zmienić,a jak będzie za późno na decyzje o dzieciach?
Pierwsze podrośnie? Właśnie, to jest w większości jak i w naszym przypadku.Czekamy.Samodzielna niech będzie,starsza.Całe g… prawda,że jest prościej wtedy. Tzn, podejrzewam,bo nie mam drugiego 🙂 Lecz wiem,że byłaby inna w zachowaniu,gdyby miała się z kim bawić,kłucić,spać.
Więc nigdy nie ma dobrej decyzji.
Zawsze będzie „coś.

Tylko „coś” przeminie,a dzieci zostają.

MamaOlenki

1 komentarz / ocena

  1. Moja córcia chciała siostrę a dostała brata gdy miała 4 latka. Zazdrość przez pierwszy miesiąc przerażała nas i nie wiedzieliśmy jak sobie z tym poradzić. Nasze dziecko z aniołka zrobiło się rozwydrzonym łobuzem. ale szybko jej przeszło i teraz świata nie widzą poza sobą 🙂

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *