Tydzień z książką


Mam dla was recenzję dwóch książek,które udało mi się przeczytać w tym tygodniu. Ostatnio bardzo dużo czytam i tak mam na to czas przy zajmowaniu się dzieckiem oraz domem.Są to książki bardzo wciągające i jak zaczniesz to nie możesz przełożyć jej na „później”.
Obie książki są Polskich autorek.


„Wymarzony Dom” Magdalena Kordel
Książka wciągnęła mnie od początku. Od samego początku ciągnie się tajemnica,która na końcu zostaje ujawniona.Lecz po drodze wydarza się wiele ciekawych i pouczających przygód.
„Magda,któregoś dnia rzuca pracę w korporacji i kupuje przez przypadek dom u podnóża Sudetów.Mała miejscowość Malownicze zaciekawia Ją od pierwszego dnia pobytu. Nie wie jeszcze jak bardzo zmieni się jej życie.Siła kryjąca się we wnętrzu domu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym. Małej Marcysi,która potrzebuje ciepła i bliskości.Krysi,która leczy złamane serca kawą migdałową,a wieczorami piecze „kłopotki”,by zapomnieć o przeszłości. Oraz Michałowi,który uczy się walczyć o miłość Magdy”


„Drewniak” Dorota Combrzyńska-Nogala
Ta zaś przedstawia świat normalnego,nieco biednego życia ludzi. Główną bohaterką jest Łucja,która pewnego dnia dziedziczy dom po wujku,którego nie znała za dobrze. Dom jest stary,bez łazienki i z dzikim lokatorem.
Łucja rysuje komiks do którego potrzebuje marionetki i w tym celu udaje się do pobliskiego teatru.Poznaje tam przystojnego właściciela,który od razu o nią zabiega lecz ona go zbywa. Dodatkowo w okolicy pojawia się tajemniczy klaun…
Ale warto Ją samemu przeczytać,bo niesie ze sobą również śmiertelny koniec… Czyj? Przekonajcie się sami.

Już niebawem następne tygodnie z książką 🙂

MamaOlenki

1 komentarz / ocena

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *