Sandomierz z dzieckiem-czy warto?


Ostatnio wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza.Mamy ok.80 km więc ani mało ani dużo, cała droga trwała jakieś1,5h. Faktem było to,że wyjeżdżaliśmy już o 6! Tak,tak niestety,ale musieliśmy być tam tak wcześnie.
Były tego plusy i minusy.


Minusami tak wczesnego dojechania tam było to,że wszystko było jeszcze zamknięte. Więc udaliśmy się na śniadanie. Na które zresztą długo czekać nie musieliśmy ze względu na mały ruch 🙂 Był to spontaniczny wyjazd więc wszystkie atrakcje znajdowaliśmy po drodze.Nie przygotowaliśmy sobie nic co możemy zobaczyć,co jest fajnego, a co nie.
Sama starówka jest malutka,lecz kryje w sobie wiele małych uliczek,które prowadzą nas do bardzo fajnych miejsc.

Zaczynając zwiedzanie od Bramy Opatowskiej na którą możecie wejść za drobną opłatą tzn.4 zł od osoby więc majątku nie straciliśmy 🙂 Wchodząc na górę możecie zobaczyć  po drodze wiele obrazów przedstawiających wam nieco historię Sandomierza. Na samej górze znajdziecie za to wspaniałą panoramę na Sandomierz. Więc warto tam zajść.
Bardzo fajne są również podziemia Sandomierza,które kryją w sobie nie tylko tajemnicze przejście,ale również bardzo fajną legendę z tym związaną. Wejście w podziemia kosztuje ok.10 zł za bilet.
Przejście podziemiami zajmuję około 40 minut.
Oczywiście mieliśmy również rejs statkiem,ale to już Oli nie interesowało tak bardzo.

I to były najważniejsze punkty zwiedzania.
MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *