Jak prawidłowo nosić dziecko i dlaczego lekarz mnie ochrzanił?!

Od pokoleń mówiło się o noszeniu niemowlaka na płasko i to najlepiej  w becie. Takim grubym,twardym,usztywnionym. Bo kręgosłup malutki,jeszcze delikatny i nie wykształtowany. Wiadomo,że najlepiej leżeć na płasko,nawet nam dorosłym nie wygodnie jest spać czy siedzieć w skrzywionej pozycji. Dlaczego zatem lekarz ortopeda mnie ochrzanił?

Będąc u dziadków na któryś weekend nosiłam Martynkę do góry. Każda mama wie,że to jest najfajniejsza pozycja dla dzieci. Wszystko widzą nie muszą leżeć. Nosiłam ją tak chwilę. Lecz słyszeliśmy z mężem „nie noście jej tak” ” kręgosłup jej zepsujecie”. Ok mają rację w sumie. Ale chwilę nic nie zaszkodzi,a zresztą odbić też musi. Kiedy więc pojechałam na pierwszą wizytę do ortopedy byłam w szoku. Przyszła moja kolej do wejścia do gabinetu. Ok biorę Martynkę na ręce, na płasko tak wiecie,żeby nie było,że źle. Jeszcze dobrze nie przekroczyłam progu,a co słyszę ” Proszę Pani tak się dziecka nie nosi,proszę zobaczyć jak tamta Pani trzyma dziecko. Widzi Pani? I tak proszę nosić”.
Mnie zamurowało,bo kompletnie zgłupiałam. Dziecko nosimy do góry, ALE! z rozszerzonymi nóżkami na naszym brzuchu. na tzw żabkę tylko w pionie.
Ja wiedziałam,że trzeba dziecko nosić z szeroko ułożonymi nóżkami,ale może dopiero w 3 msc życia. A tu się okazuję,że już. I wiecie co? Może i ma trochę racji,bo przecież jak nosimy dzieci w chustach to właśnie tak jak on zaleca tylko chusta nam trzyma dziecko. Tu musimy My.

Post nie jest postem medycznym,ani poradą! Należy indywidualnie skonsultować się z lekarzem.
MamaOleńki

1 komentarz / ocena

  1. Zgadzam się z Tobą w kwestii noszenia – ja moje Baby, gdy były małe oczywiście, trzymałam w taki sposób o jakim mówił fizjoterapeuta. I miałam chustę – wspominam to rewelacyjnie!
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *