Popełniłam ten błąd dwa razy… trzeciego nie będzie!


Już dwa razy popełniłam ten sam błąd.W tamtym roku jak i w tym. Następnego nie będzie,bo Ja będę już mądrzejsza. Nie zapisałam Oli na wakacje do przedszkola ani w tamtym roku,ani w tym. Jak na tym wyszłam? Co poszło nie tak?

W tamtym roku była pierwszy rok w przedszkolu,wiedziałam,że i tak swoje już się stresowała. Pod koniec roku szkolnego była już tak wykończona przedszkolem,rehabilitacją,ciągłym zajęciem i brakiem wolnego czasu. Dałam jej odpocząć chociaż widziałam,że już się nudzi. Nie wiedziała co ze sobą zrobić, gdzie bym jej nie zabrała to było coś nie tak. Od września poszła do przedszkola bez płaczu i histerii,zadowolona,że w końcu będzie znowu z dziećmi.
W tym roku chciałam zrobić jej również tą przyjemność i dać odsapnąć od obowiązków. Od połowy czerwca już siedzi w domu,ze względu na chorobę jaka Ją dopadła na koniec roku szkolnego.
I tak się zaczęła nasza przygoda wakacyjna.
Na początku była zadowolona,wysypiała się do której chciała,chodziła spać później niż zwykle. W ciągu dnia tylko chwila rehabilitacji,albo i nie. Ostatnio dwa tygodnie byłyśmy u dziadków ,gdzie jeszcze bardziej była „hulaj dusza piekła nie ma”.  Lecz lipiec się skończył,wróciłyśmy do domu i trzeba dziecko ustawić od nowa.
Ale jeszcze miesiąc wakacji?
Tak,ale do spania wcześniejszego trzeba Ją przestawić, do funkcjonowania codziennego trzeba Ją przestawić,a i zachowanie do poprawy.

I wiecie co?
Wymyślając coraz to lepsze wycieczki,lepsze zabawy to za każdym razem będzie miała jakieś „ale”. Kawałek trawnika, basen z wodą,możliwość biegania na bosaka i bujanie w hamaku zrobiło jej więcej przyjemności niż jakiekolwiek wycieczki. Lecz mimo to usłyszałam od niej ostatnio” mamo ja chce już do przedszkola”.
Na przyszły rok zapisuje Ją na miesiąc wakacji do przedszkola. Miesiąc niech sobie odpocznie,a drugi niech chodzi nawet tylko na kilka godzin dziennie.

A jak mijają wasze wakacje?

MamaOlenki

1 komentarz / ocena

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *