Pierwsza vs druga ciąża?

Stan błogosławiony dla kobiety jest wyjątkowym okresem w życiu.Niestety nie zawsze na początku możemy się nim cieszyć. Mdłości,zawroty głowy,ciągła ochota na spanie.Każda ciąża się tak zaczyna? W każdej początki są tak „męczące”?

 

Jak mi koleżanki opowiadały,że przechodzą to w okropny sposób.Są cieniem samej siebie to nikt mi nie wmówi,że to okres piękny w życiu kobiety.Na szczęście Ja tego nie doświadczyłam.Początki pierwszej ciąży przeszłam w miarę lekko, a drugą?No właśnie, nie wierzyłam,że tak „bez objawowo” można zacząć ciążę.

Pierwsza ciąża

O ciąży z Olą dowiedziałam się w 9 tygodniu ciąży.Nie robiłam testów,tylko poszłam od razu do lekarza.
Początkowe objawy były masakryczne. Zawroty głowy na tyle,że od razu słabo mi się robiło.Było mi raz gorąco raz zimno,nagłe osłabienia.Poranne mdłości,trudno było mi wstać z łóżka. Przeszło mi około 3 miesiąca.
Zawroty głowy i uderzenia gorąca miałam tak duże i nagłe,że od razu robiło mi się słabo. Czułam się  jak bym była jakaś chora.
Odrzuciło mnie od mięsa od razu. Na kurczaka patrzeć nie mogłam nawet. Słodycze mogłam jeść tonami,ogórki kiszone również (na czym ciocia Monika ucierpiała 🙂 ) Bo wyjadłam im praktycznie wszystkie zapasy 🙂

Druga ciąża

O drugiej ciąży dowiedziałam się o wiele wcześniej ponieważ  się jej spodziewałam i szczerze na nią czekałam. Ola ma już  lat więc i tak już jest dosyć duża różnica wieku.
Także o drugim dzieciątku dowiedziałam się w 5 tygodniu ciąży.Tym razem zrobiłam test ciążowy,który zrobiłam wieczorem. Nie mogłam się doczekać rana 🙂 Lecz czułam,że się nie zawiodę 🙂 Tak! Wyszedł pozytywny.
Zapisałam się później do lekarza. I wiecie co? Zaraz kończymy 3 miesiąc ciąży,a Ja przeszłam to bez objawów.Poza moją straszną sennością,że mogłam zasnąć wszędzie w każdej pozycji nie było mi nic! Jem wszystko chociaż nie mam ochoty na słodycze,co u mnie normalnie nie jest. Zawsze musiałam coś słodkiego codziennie zjeść. Teraz nie. Strasznie mnie ciągnie do zup.

Podsumowując początki obu ciąż żadna nie była zła,lecz w tej nie czuje się jakbym była w ciąży 🙂

MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *