Picie wody ma znaczenie?


Nigdy nie lubiłam wody,zawsze piłam tylko soki,kawę,herbatę. Wodę tylko smakową,żeby była słodka.Odwodnienie organizmu? Nie,mi nie grozi,jak trzeba to napiję się łyka normalnej wody. Przecież pije różne napoje.

Takie było moje myślenie na temat picia wody.Przecież herbata i kawa wystarczają. Napój też mnie nawodni,a przy okazji słodki. Zawsze od napicia się zwykłej wody miałam wrażenie,że jest mi od niej po prostu niedobrze.Od kiedy rośnie ten maluszek w środku bardzo dużo się zmieniło.Po pierwsze przez podejrzenie cukrzycy ciążowej u mnie. Niestety mam podwyższone badania. Odrzuciłam słodycze,nie całkiem lecz bardzo ograniczyłam. I wiecie co? ten cukierek czy baton wcale nie jest mi potrzebny.Gdzie kiedyś musiałam zjeść codziennie coś słodkiego.

Kolejnym powodem jest zmiana odżywiania jak i właśnie picia. Prowadziłam niezbyt zdrowy styl życia,rano kawa, śniadanie około 11. Teraz muszę zjeść rano śniadanie,w ciągu dnia pije do 1.5 l wody. Jak u mnie to jest sukces! Ja co po jednym łyku wody miałam niesmak.Teraz pije ją regularnie.
Picie herbaty jest jeszcze gorsze dla organizmu niż picie kawy. Ponieważ herbata ma więcej kofeiny w sobie jak kawa.

Picie wody jest bardzo ważne dla organizmu,daje wiele plusów takich jak np.:
-Zmniejszenie opychania się jedzeniem
-Pomaga utrzymać efekt diety
-Poprawia wygląd skóry
-Dodaje energii poprzez nawodnienie organizmu

Co daje picie wody w ciąży?
Picie wody w ciąży jest jeszcze ważniejsze. Dla zdrowia płodu przede wszystkim,ponieważ jego ciało składa się aż w 94% z wody.
Przy mdłościach w pierwszym trymestrze również należy popijać wodę małymi łykami,żeby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.
Dodatkowo pijąc wodę nawilżamy naszą skórę,co pomoże kosmetykom w pielęgnacji waszej skóry przed rozstępami.

MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *