Organizacja szafy-wiosenne porządki


Małe mieszkanie,mało miejsca do przechowywania,jak temu zaradzić? Dzisiaj pokażę wam moją organizację szafy,która jest moim wybawieniem w małym salonie/sypialni/pokoju gościnnym w jednym.

Długo mieliśmy tylko JEDNĄ szafę w domu!Uwierzycie w to?Ja do tej pory nie wiem jak ja mieściłam tam zimowe ubrania,wszystkie sukienki, ubrania Oli.Był tam totalny misz masz.Na szczęście już nie muszę się tym martwić,teraz każdy ma swoją szafę i każda szafa ma swoje przeznaczenie.
Dzisiaj pokaże wam organizację mojej,głównie mojej szafy.
Na samej górze trzymam pościel oraz ręczniki.
Niestety nie mam pięknej dużej łazienki w której mogę swobodnie trzymać ręczniki,ja nawet się w niej odwrócić nie mogę nie wpadając na coś.
Całe szczęście,że w szafach są górne półki więc swobodnie można je przeznaczyć na takiego typu rzeczy.
Część „wisząca” jest w szerokiej części szafy więc ubrania swobodnie się mieszczą,w zależności ile kto ich ma 🙂
Tutaj z pomocą przyszły mi wieszaki welurowe.Dzięki czemu sweterki,koszule,sukienki nie „zjeżdżają” mi z wieszaków.
Niżej znajdują się torebki,które mogę swobodnie przechowywać dzięki półce która została zrobiona na zamówienie.Dodatkowo nie tracimy miejsca pod ubraniami.


Na samym dole przechowuję rzeczy najmniej potrzebne.Zawsze musiałam je trzymać gdzieś po kątach i tylko przekładałam, teraz mogę je swobodnie schować.
Po drugiej stronie szafy(węższej) Oryginalnie powinien być również drążek na ubrania wiszące.U nas nie ma. Zmieniliśmy koncepcje ponieważ chciałam mieć również półki.Na zamówienie zrobiliśmy półki do szafy.Tym sposobem nie tracę miejsca i również mogę jeszcze więcej schować.Świetnym rozwiązaniem do przechowywania drobnych rzeczy są pudełka,które znajdziecie w większości sklepów.
Jest ich spory wybór w każdym sklepie,a różnorodność wzorów daje nam duże pole do wyboru.

Szafa-BRW
Pudełka-Auchan/Pepco
Wieszaki- Jysk

MamaOlenki

12 komentarzy

  1. Mamy dwie olbrzymie szafy, ale nawet to nie pomoże, gdy rzeczy zbyt wiele! Niedługo czekają mnie wiosenne porządki- najwyższy czas na rozstanie się z kilkoma rzeczami, które od dawna tylko zajmują miejsce, nigdy się nie przydają. Odnośnie wieszaków, to oprócz tych welurowych, dobrze sprawdzają się takie podwójne i potrójne z klamerkami np. na spódnice.

  2. Mam identyczne pudełka z Pepco i dużo, dużo, dużo innych. U mnie wszystko w pudełkach pochowane po tapczanach i szafach. uwielbiam też wszelkiego rodzaju wieszaki. Tylko spodnie u mnie nie wiszą na wieszakach, no i bielizna 😉

  3. Ja bardzo lubię mieć dobrze zorganizowaną przestrzeń w szafach bo to dla mnie wyznacznik porządku. Wolę mieć bałagan na zewnątrz a porządek w szafach. Trzeba dobrze przemyśleć jak najlepiej to zrobić, wtedy poukładane raz a dobrze służy nam na długi czas.

    1. Ja właśnie musiałam się zabrać za porządek w szafie bo już wszystko tam było napchane.

  4. Nadchodzi wiosna i szukam pomysłów na dobrą organizację szafy. Chcę to zrobić już teraz bo zamówiłam worki z akcji pomaganie przez ubranie i chcę oddać tam swoje niepotrzebne ubrania, a wiem że jest ich sporo. Też chcę zminimalizować swoją szafę, bo bezsensowne gromadzenie spowodowało tylko to, że szafa pełna a ja nadal narzekam że nie mam w czym chodzić ;| Na pewno zaopatrzę się w pudełka.

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *