Muzeum wiewiórki-co to takiego?


Jakiś czas temu wybrałyśmy się z Olą i babcią w miejsce inne,pierwszy raz widziałam coś takiego. Mianowicie muzeum wiewiórki. Co to takiego? Czym to się wyróżnia? I czy warto się tam wybrać z dzieckiem?

Ja nawet nie wiedziałam o istnieniu tego miejsca i tu wielkie zdziwienie kiedy mama zapytała się mnie czy jedziemy do muzeum wiewiórki. Gdzie? Wyobraziłam sobie od razu jakieś Muzeum. Pokazała mi wtedy profil na FB. Muzeum mieści się w prywatnym mieszkanku,który jeden z pokoi to właśnie mieszkanie dla ponad 660 sztuk wiewiórek. Pluszowych,drewnianych,porcelanowych,figurek z plasteliny. Pięknie stworzone scenerie przedstawiające wiewiórki w różnych zajęciach.
Po prostu bajka,prawdziwa bajka. Pani prowadząca tą działalność jest bardzo dobrze przygotowana do spotkań z dziećmi. My byłyśmy we trzy,w tym jedno dziecko,a i tak opowiadała Oli wszystko. Każdy detal został pokazany.
Na koniec Ola dostała zadanie do wykonania, tzn. butelkę sensoryczną.

Jeżeli tylko macie możliwość odwiedzić Muzeum Wiewiórki bardzo wam polecamy.Wiemy,że chodzą tam grupy przedszkolne,wycieczki z dziećmi. Warto pójść nawet samemu z dzieckiem.

Wszelkie informacje dodatkowe znajdziecie u nich na Facebooku.

MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *