Katar(ek) u niemowlaka-Jak sobie z nim radzić?

Sezon chorób w pełni.Najpierw grypy,teraz oskrzela. Co chwilę nowe wirusy.Jak zatem uniknąć przeziębień i chorób? Ciężko,a z niemowlakiem to jeszcze gorsze trzęsienie portkami. Wiadomo od razu szpital.

Jakiś czas temu Ola przechodziła przeziębienie,potem Ja i Martynka nawet nic nie złapała. A tak się wtedy bałam,bo miała niecały miesiąc. Wyobraźcie sobie noworodka z katarem czy gorączką. Ciężka sprawa i dla maluszka i dla mamy. Więc bardzo się cieszyłam kiedy Ją to ominęło.
Za to teraz złapało. Niby katar,zwykły katar,a ile problemu. W nocy słyszałam jak trzeszczy w nosie jak w traktorze. Rano odciągnęłam katar fridą. Wiecie tyle ile mogłam i było „na wierzchu” to wyszło,a reszta?
Dzwonię do przychodni i pytam co robić. Kazali przyjść.Poszłam.
Badanie,Martynka była ruchliwa i spokojna,a mimo to … szpital. Tzn skierowanie do szpitala na prześwietlenie płuc.Lecz „Nie wykluczone,że was zatrzymają” usłyszałam od lekarki.
Myślę sobie „tylko nie to”.
Ja już sobie wyobrażałam te męki w tym szpitalu.Po jednym dniu byłoby wszystko ok,a leżenia tydzień.
Badania,osłuchiwanie. No czysto. Możecie iść do domu,a w razie pogorszenia wrócić. Nawet zwykły kaszel był tym pogorszeniem. Wtedy powiedziałam sobie,że zrobię wszystko żeby tylko jej się nie pogorszyło. Tylko przeszło.
Przypomniałam sobie rozmowę z moją położną:”Pani Justyno,a macie katarek? Ten do odkurzacza podłączany?”
Moja pierwsza myśl,jak do odkurzacza? Takiemu małemu? Przecież to jej wszystko tym nosem wyjdzie.
Ale raz kozie śmierć jak ma się polepszyć to ma. Kupiłam.

Użyłam i wiecie co? Nie zamieniła bym teraz na żadną fridę. Ona jest fajna jak trzeba tylko coś na wierzchu wyciągnąć. Za to Katarek odciąga wszystko co zalega nawet daleko w nosie. Więc kilka razy dziennie inhalacje,odciąganie,zakrapianie noska. Oklepywanie plecków również wprowadziliśmy na wszelki wypadek.
Wiecie co? Przeszło.Zaczęło się od kataru i na nim stanęło. Kataru nie ma.

MamaOleńki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *