Karmienie Piersią – Dlaczego mi na tym zależało?

Nastała ostatnio moda na karmienie piersią. Każda matka nie karmiąca piersią i przyznająca się do tego jest od razu złą matką. Ja nie podchodzę do tematu w ten sposób.Sama miałam problemy z karmieniem przy pierwszym dziecku,wiem jak czasem jest ciężko. Nie każdemu jest też dane karmić. Czasem dzieję się tak,że trzeba to mleko modyfikowane podać. Dlaczego więc karmie piersią i dlaczego mi zależało?

Wiedziałam już w ciąży,że nie obędzie się bez karmienia przez kapturki.Nie przez mój wymysł tylko z przyczyn naturalnych. Wiedziałam również,że nie jest to łatwa droga.Już w szpitalu miałam chwile słabości.Ból piersi przy każdym zassaniu się  małej był ogromny. Wiadomo,nawet piersi muszą się przyzwyczaić do nowej roli. Wiedziałam jednak,że tego chcę i nie poddam się przez chwilę bólu.Popękane,krwawiące brodawki również nie zniechęciły mnie do karmienia córki.
Przy pierwszym dziecku karmiłam TYLKO tydzień.Nie najadała się po prostu moim pokarmem przez całą tą dietę. Jadłam wszystko chude i mało co. Z czego więc mleko miało być tłuste? Ola wymiotowała co było oznaką w naszym przypadku właśnie nie najedzenia. Zaczęłam Ją dokarmiać i bardzo szybko przeszłyśmy na butelkę i mleko sztuczne. Nie raz usłyszałam,że matka karmiąca butelką to nie matka. Bolało,nie powiem,że nie. Dodatkowo Ola miała problemy z przyssaniem się do piersi. Co utrudniało nam również nasze karmienie.

Kiedy zaszłam w drugą ciąże wiedziałam,że CHCE karmić piersią.Nie dla mody,nie dla kogoś żeby coś udowodnić tylko dla siebie.Dla dziecka. Wiem,że mleko matki ma najlepsze właściwości i żadna mieszanka nie zastąpi tego.Wiedziałam,że mogę karmić mimo nakładek,mimo tego,że ciężko jest na początku. Pokarm miałam już w 6 msc ciąży.Nie zawsze to jednak oznacza,że będzie ten pokarm po porodzie.U nas na szczęście był.
Karmimy się już miesiąc i jest to dla nas obu bardzo ważne.Spacery? Tego też się bałam.Z Olą nie mogłam wyjść nigdzie,bo zaraz był płacz.Była głodna.Teraz? Martynka śpi cały pobyt poza domem.Potrafi spać nawet 3-4 godziny.

MamaOleńki

2 komentarze

    1. Czasami trzeba podjąć decyzje która nie zawsze nas zadowala,ale jest lepsza dla maluszka.A zdrowie psychiczne mamy jest bardzo ważne więc nie ma nic na siłę. Pozdrawiam

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *