Imię dla dziecka – Jak nazwiemy naszą drugą córkę?

Nie jest to takie łatwe zadanie dla rodzica.Wybrać imię dla dziecka.Nasza pierwsza córeczka miała zmieniane je dwa razy jescze jak była w brzuchu.Każdy się przyzwyczaił,a nazwaliśmy Ją zupełnie inaczej.

Imiona zmieniają się teraz bardzo,dochodzą nowe,można nazwać zdrobniale dziecko i nie musi być Magdalena tylko po prostu Magda. Są również tak nowoczesne,że nie każde pasuje na imię dla dziecka. Szczerze podobają mi się zwykłe imiona typu Antonina-Tosia, Hanna-Hania itp. Tylko mojemu mężowi nie. Z drugiej zaś strony te co jemu się podobają nie bardzo przypadają mi do gustu.
Któregoś dnia jak jeszcze nie znaliśmy płci dziecka,powiedział do mnie: „Chłopak to może Grześ?” Na co od razu odpowiedziałam stanowcze nie! Dlaczego? Bo kojarzy mi się źle.
Właśnie i tu jest jeszcze kolejny problem.Każde imię utożsamiam sobie z kimś kogo znam,znałam. Przez to wiele opcji odpada. Niestety,ale kiedy imię mojej córeczki ma mi się kojarzyć ze źle trafioną znajomością z przed lat? Nie chcę.
Dlatego też nasza córka nie ma jeszcze wybranego imienia. Mamy kilka typów ,na prawdę kilka! Z którego coś wybierzemy jak się po prostu urodzi. Tak jak było to z Olą,miała być Mają. Kiedy Ją jednak zobaczyliśmy po porodzie jaka była maleńka,taka kruszyneczka ważąca zaledwie ponad 2,5 kg od razu stała się Olą.
Więc wiem,że i tym razem nadejdzie czas kiedy to imię „samo” nam się wybierze.

MamaOleńki

1 komentarz / ocena

  1. Dokładnie jak zobaczycie swoj maly skarb to będziecie wiedzieć jakie imie wybrać. My nawet w dniu porodu nie wiedzieliśmy jak nazwiemy naszego synka. Patrząc na niego już na oddziale wiedziałam, ze żadne z wybranych imion nie pasuje. Musi być Karol, a nie bralismy go wcale pod uwagę.

    Trzymajcie się ciepło.

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *