Fokarium Sea Park Sarbsk


Być w Łebie i nie zobaczyć Fokarium? Nie mogliśmy tego odpuścić. Nie tylko Ola była zainteresowana pokazami. Frajda dla całej rodziny.Cały dzień zwiedzania i to jeszcze mało czasu. Fokarium to nie tylko pokaz i występy fok,lecz cała masa atrakcji. Zaczynając od wraków statków po miniatury latarni morskich.

Cały park zrobiony jest pod tematykę morską,foki,prehistoryczne dinozaury.Bajki dla dzieci opowiadane przez wieloryba „Błękitka”, figury morskich stworzeń m.in. waleń czy delfin.
Sea Park położony jest 10 km od Łeby w cichym miejscu obok lasu. Najlepiej dojechać tam własnym samochodem lecz tak jak my mieliśmy organizowany dojazd autokarem. Najlepiej wybrać sobie ciepły i nie deszczowy dzień na odwiedzenie tego miejsca.Ze względu na to,że cały obszar jest nie zadaszony.Nawet widownia na której macie przyjemność oglądać karmienie czy występy fok jest pod gołym niebem.

Nawet sobie nie wyobrażałam jak taki foki mogą być wyszkolone. Trenerzy kiwnął palcem,a one już wiedzą,że maja skoczyć do wody czy być koło nich. Jest tam 4 rodzaje fok:
-Foki szare
-Kotiki Południowoamerykańskie
-Foki pospolite
-Uchatki Kalifornijskie
Są trzy pokazy w ciągu dnia o 12,14,16. Każdy pokaz jest w innym miejscu i z innymi fokami. Trzeba jednak pamiętać,żeby wybrać się do takiego miejsca dzieci powinny być już na tyle duże żeby wysiedziały cały pokaz na ławeczce.Foki są bardzo płochliwe i nie lubią gwałtownych ruchów,a także mogą reagować na rażący kolor ubrania.

Co warto jeszcze zobaczyć oprócz fok?
-Muzeum Marynistyczne
-Oceanarium prehistoryczne 3D
-Park Makiet zwierząt wodnych
-Park miniatur latarni morskich
-Gaj małego Pirata
-Park zręcznościowy dla dzieci
MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *