Dlaczego nie przegrzewam mojego dziecka!?


Wiosna, przedwiośnie, a może jeszcze zima?Teoretycznie to jeszcze zima, ale w powietrzu już czuć to słoneczko,ciepłą kwitnącą wiosnę.W takim okresie najtrudniej o dobranie odpowiedniego ubioru dla nas,a dla dzieci?Otóż dzisiaj poznacie moje spojrzenie na ten temat.

Idąc na spacer  z dzieckiem, baaa nawet wchodząc do przedszkola można zauważyć dzieci w kurtkach puchowych, czapkach wełnianych i szalikach pod sam nos. Niektórzy potrafią jeszcze  dziecko wysłać w kombinezonie. Tak,tak widziałam takie przypadki. Rozumiem,że to ma pomóc dzieciom w obronie przed bakteriami i wirusami,które krążą w powietrzu po zimie?Otóż nie! To tylko i wyłącznie zgrzeje nasze dzieci,które będą czerwone na buzi nie z zimna,a  z przegrzania.
Nie chce osądzać innych,lecz kiedy widzę tak zapatulane dziecko,a mama idąca obok ma na sobie adidaski i delikatny płaszczyk chce mi się śmiać. Serio?
Pogoda zapowiada się u nas bardzo ładna,gdzie już było 13 stopni i tak ma się utrzymać.

Jak ubierać dziecko?
Nie będę dawała złotych rad, bo każdy jest rodzicem,ale proszę was nie przegrzewajcie swoich dzieci. Ja ubieram Ole tak samo jak siebie. Ma 5 lat więc odczuwa temperaturę tak jak my, nawet może jest jej cieplej,bo jest w większym ruchu.
Pamiętacie jak wasze dzieci były małe? Na pewno.A pamiętacie jak położne kazały wam ubierać dziecko na dwór w JEDNO UBRANKO WIĘCEJ niż wy? Nie? To teraz właśnie możecie sobie przypomnieć.
Kiedy nie jestem pewna czy na pewno będzie jej ciepło biorę w torebkę jeszcze jedną bluzkę lub cieplejszą bluzę. Ta pogoda będzie tylko kilka tygodni,albo nawet i dni, a potem będzie cieplej.

Jakie są skutki przegrzania dziecka?
Mogą być,  ponieważ dzieci są w bardzo dużym ruchu i biegając, bawiąc się na placu zabaw rozgrzewają się. Przykład: Kiedy ty idziesz na spacer jest ci coraz cieplej z każdą przemierzoną odległością, więc co musi czuć takie dziecko?
Mogą później chorować, spoci się i zaraz rozepniesz trochę kurtkę i go przewieje. Zgrzeje się w czapce którą pozwolisz mu zdjąć obwieje uszy. Będzie miało odczucie dużego gorąca,co za tym idzie jak jest za gorąco może się robić osłabione. W tym sensie,że nam jak jest za gorąco to źle się czujemy, jest nam słabo, kręci nam się w głowie, drażni nas to.

Więc wiosenne kurtki w dłoń, lżejsze buty na nogi, cienka czapka,albo bez i delikatna apaszka. Cały zestaw.

Kurtka- Reserved
Spodnie- KIK
Szalik- H&M

MamaOlenki

2 komentarze

  1. Trochę zależy też od dziecka, bo np ja z córką jesteśmy zmarzlakami a syn zawsze jest ubrany lżej, bo jemu jest zawsze gorąco 😉

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *