#2 wyprawka z BabySenses
Czas na kolejną odsłonę naszej wyprawki dla nowego członka rodziny. Tym razem coś do zabawy i nauki. Nauki patrzenia na kolory,przedmioty. Jak wiadomo bobasy nie widzą dokładnie jeszcze otaczającego ich świata. Musimy im pomóc wyostrzyć ten wzrok oraz spoglądanie na poszczególne elementy.

Nam z pomocą przyszła mata firmy BabySenses. Dopasowana do potrzeb najmłodszych. Ma trzy podstawowe kolory dla malucha,dodatkowo posiada pałąki  z zabawkami (szeleszczą,piszczą),ale również ma dopinaną książeczkę. Pomoże ona na pewno w ćwiczeniu leżenia na brzuszku i podnoszenia główki dziecka. Pamiętam jak Ola nienawidziła leżeć na brzuchu.Nie lubiła również leżeć na macie dla dzieci lecz była ona tak pstrokata,że nawet mnie drażniła.
Świetnym rozwiązaniem jest to,że zabawki doczepiane są na napy.Kiedy dziecko mocniej pociągnie nie urwie ich tak szybko jak na rzepach lub paskach. Dodatkowo gruby spód pozwala nam na położyć na podłodze bez podścielania innych kocyków,dywaników…

Opis producenta:
Mata została zaprojektowana tak, aby stymulować różne zmysły Twojej pociechy. Duże wzory i kontrastowe kolory przyciągają uwagę maluszka i pobudzają jego główkę do skupiania uwagi. Czy wiesz, że dzieci, które w pierwszych miesiącach życia miały możliwość oglądania biało-czarnych wzorów lepiej radzą sobie w szkole?

Dzięki atrakcyjnym zabawkom zawieszonym na pałąkach Twój mały geniusz rozwija również swoje zdolności motoryczne i manualne. Grzechotki, piszczki i dzwoneczki znajdujące się wewnątrz zabawek zachęcają malucha, aby po nie sięgać i poruszać nimi. Kiedy Twój maluch opanuje już trudną sztukę chwytania przedmiotów, zabawki można odczepić i dać dziecku do zabawy. Natomiast dzięki innowacyjnej ściance z książeczkami, zabawa na naszej kontrastowej macie edukacyjnej będzie jeszcze ciekawsza.
Do ścianki dołączyliśmy biało-czarną książeczkę z wzorami geometrycznymi, idealną dla niemowląt już od pierwszych dni życia. Nie uwierzysz z jakim zainteresowaniem Twój szkrab będzie się wpatrywał w kontrastowe wzory! Kiedy Twój maluch skończy 3 miesiące zamień książeczkę na tę z kontrastowymi obrazkami i większą ilością kolorów. Strony książeczek, umieszczonych na bokach maty można odwracać, dzięki czemu obrazy, które dziecko widzi nie nudzą się i dodatkowo stymulują wzrok.  Książeczki doczepiane są za pomocą rzepu, dlatego w każdej chwili możesz je dać Twojemu maluszkowi do zabawy.

Ściankę możesz umieścić po prawej lub lewej stronie maty – to idealny sposób, aby zmotywować maluszka, z tendencją do trzymania główki w jedną stronę, do jej odwracania. Dzięki odpowiednio długim paskom możesz również umieścić ściankę w łóżeczku lub innym miejscu.


Mata zawiera:

– odpinane pałąki

– 3 kontrastowe zabawki (wewnątrz nich grzechotka, piszczek i dzwoneczek)

– innowacyjna, odpinana ścianka z dwiema kontrastowymi książeczkami, przypinanymi na rzep.

Nasze testowanie dopiero się zacznie za około 3 miesiące. Lecz już jestem do niej nastawiona pozytywnie. Tym razem mam zamiar mocno popracować nad mięśniami brzuszka malucha oraz obracaniem główki na boki. Oli odpuszczałam często,bo po prostu się denerwowała i płakała.Teraz ona musi mi pomóc właśnie Tu znajdziecie tą matę.Koszt całego zestawu to: 349 zł

Wpis powstał przy współpracy z marką BabySenses

 

 

MamaOlenki

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *